Android Studio requires JDK 1.8 or later to compile. sorunu çözümü
7 Kasım 2016 / 11:29
Burak

Merhaba arkadaşlar android studio ile yazılım geliştirirken sdk sürümünden dolayı ” Android Studio requires JDK 1.8 or later to compile ” şeklinde lanet bir hata alırsanız yapmanız gerekenler şunlardır.

Öncelik olarak build.gradle (module:app ) açınız

2.Adım olarak 24 yazan kısımları aşağıdaki gibi değiştireceksiniz.

 

“Android Studio requires JDK 1.8 or later to compile. sorunu çözümü” için 6 yanıt

 1. feridun dedi ki:

  Olmadı …. Nereden bulduysanız çözüm çalışmıyor…

 2. Ferhat dedi ki:

  aynı şeyleri yaptım uyarı devam ediyor.

 3. şlapsss dedi ki:

  Eğer emülatör açamıyorsanız ve android telefonunuza bağladıysanız Ayarlar>Sistem>Geliştirici Seçenekleri>USB hata ayıklamasını açmayı unutmayın!! “Unable to locate adb” hatası alırsınız.

 4. tahsin dedi ki:

  merhaba android studio üzerinden kotlin çalışıyorum. fakat bir türlü emulatoru çalıştıramadım. virtual device kullanmaya çalıştım ama emulatore basınca ekranda telefon görünüp kayboluyor ve killed diyordu. bende eski telefonumun üstünden usb debugging yapmaya çalışıyorum. usb debugging i açıyorum ama listede görünmüyor . troubleshoot device connection basınca listede telefonu görüyor 2 aşamada usb debugging i acmayı gösteriyor. next e basınca restart the adb server diyor yapıyorum ama unable to locate adb yazıyor. sizin yazdığınız çözümü denedim olmadı görev yöneticisinde adb.exe 32 olarak görülüyor. sorun ne olabilir yardımcı olabilir misiniz. iyi günler.

 5. Mali dedi ki:

  Birçok siteye baktım denedim uğraştım olmadı. Sende kopyala yapıştır ile tarayıcı kısmını değiştirdim oldu. Emeğine sağlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir