RK3188 CX-919 framedrop (kare atlama) sorunu için kesin çözüm
1 Haziran 2021 / 18:21
Burak

Siz de RK3188 CX-919 Andorid Mini PC çılgınlığına kapıldınız ve video izlemede kare atlaması (framedrop) sorunu yaşıyorsanız, yani; video izlerken video takılıyormuş ya da ağır çekimde ilerliyormuş gibi bir probleminiz var ise işte kesin çözüm aşağıda:

Not: Bu çözüm benim cihazımda işe yaradı ve framedrop sorunu tamamen ortadan kalktı. İşlem, firmware güncellemesi içerdiğinden dolayı cihazınıza gelebilecek her hangi bir zarardan tamamen kendiniz sorumlusunuz. İşlemi mutlaka bir laptopta ya da kesintisiz güç kaynağına bağlı bir bilgisayarda yapın ki elektrik kesintileri cihazınıza zarar vermesin.

1-Finless 4.2.2’yi sıfırdan kurun. (önce erase nand yapın)
2-Aşağıdaki linkteki AP6210 no oc kernel dosyasını indirin. Finless 4.2.2 içerisindeki RK Tool’u tekrar açın. Tüm tickleri kaldırın sadece kernel kalsın. Kernel başlığının yanına tıklayarak indirdiğiniz AP6210 no oc kernel dosyasını seçin ve flashlayın. (bu aşamada erase nand yapmayın)

http://www.freaktab.com/showthread.php?6185-overclocked-kernel-and-Frame-skipping-fix-for-the-new-Ap6210-WiFi-MK802-IV-or-UG007B

Hayırlı olsun, framedrop sorununuz sonsuza dek çözüldü

Bu Yazılarıda Okuyabilirsiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir